Walne Zebranie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec
W dniu 28 maja 2026 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec. Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Anna Kowalczyk, witając wszystkich przybyłych.
Na początku obrad Pani Prezes podziękowała kończącemu kadencję Zarządowi za pracę, zaangażowanie oraz podejmowane działania. W skład ustępującego Zarządu wchodzili: Prezes Anna Kowalczyk, Wiceprezes Mariusz Maj, Skarbnik Monika Jabłońska, Sekretarz Małgorzata Bątkowska oraz Członek Zarządu Piotr Kusak.
Słowa podziękowania skierowane zostały również do Komisji Rewizyjnej, którą tworzyli: Przewodniczący Adam Pituła, Zastępca Przewodniczącego Łukasz Kryca oraz Członek Ewelina Łuckiewicz-Tomal. Prezes podziękowała także wszystkim członkom stowarzyszenia aktywnie uczestniczącym w realizacji projektów, podejmowanych inicjatyw i działań społecznych. Wyrazy wdzięczności skierowała również do Samorządu Gminy Opatowiec, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Opatowiec Sławomirem Kowalczykiem, za wsparcie i pomoc okazywaną stowarzyszeniu.
Jednogłośnie na Przewodniczącego Walnego Zebrania wybrano Tomasza Nowaka, który po przedstawieniu i zatwierdzeniu porządku obrad przystąpił do realizacji dalszej części programu.
Rok 2026 jest dla stowarzyszenia szczególny, ponieważ organizacja obchodzi jubileusz 10-lecia swojej działalności. Przez dekadę członkowie stowarzyszenia aktywnie angażowali się w liczne przedsięwzięcia służące rozwojowi gminy oraz poprawie jakości życia jej mieszkańców.
Podczas zebrania członkowie wysłuchali sprawozdań z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej, a następnie udzielili ustępującemu Zarządowi absolutorium. Kolejnym ważnym punktem obrad były wybory władz stowarzyszenia na nową kadencję.
W wyniku przeprowadzonych wyborów do Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec wybrani zostali:
• Prezes – Anna Kowalczyk,
• Wiceprezes – Elżbieta Szabla,
• Skarbnik – Zofia Korman-Pociej,
• Sekretarz – Małgorzata Bątkowska,
• Członek Zarządu – Monika Jabłońska.
Skład Komisji Rewizyjnej pozostał bez zmian.
W trakcie spotkania głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec, który podziękował członkom stowarzyszenia za wieloletnią, społeczną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Podkreślił, że dzięki ich bezinteresownemu zaangażowaniu przez ostatnie dziesięć lat udało się zrealizować wiele cennych przedsięwzięć i inicjatyw.
Wśród najważniejszych działań Pan Burmistrz wymienił m.in. wkład stowarzyszenia w budowę miejsc postojowych oraz ścieżki prowadzącej do źródełka św. Andrzeja Świerada, współuczestniczenie w remoncie budynku świetlicy w Kocinie, w którym odbywają się próby Orkiestry Dętej, a także zakup instrumentów muzycznych dla orkiestry. Zwrócił również uwagę na liczne projekty kulturalne, edukacyjne i sportowe realizowane przez stowarzyszenie w różnych miejscowościach na terenie gminy.
Jednym z wielu działań, o których warto wspomnieć był cykl uroczystości o charakterze patriotycznym związany z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, udział przy nadaniu Sztandaru Szkole Podstawowej w Opatowcu, ale także projekty w ramach których organizowane były wyjazdy dla mieszkańców gminy do teatru, szkolenia z pierwszej pomocy.
Kończąc obrady, uczestnicy spotkania rozmawiali o planach na najbliższy okres. Nie zabrakło nowych pomysłów i inspirujących propozycji dotyczących kolejnych działań, które będą służyć mieszkańcom oraz dalszemu rozwojowi Gminy Opatowiec.
Nowo wybranym władzom stowarzyszenia życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z podejmowanych inicjatyw oraz realizacji ambitnych planów na kolejne lata działalności.
Beata Adamczyk

