Logo Miasta i Gminy Opatowiec

Sto trzydzieści tysięcy dla gminy Opatowiec na usuwanie azbestu (eternitu)

W dniu 17 marca 2023 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach została zawarta umowa na dofinansowanie zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest” z terenu gminy Opatowiec w 2023 r.
 

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, podpisał z Ryszardem Gliwińskim – Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Kielcach, w obecności Posłów na Sejm RP Agaty Wojtyszek i Bartłomieja Dorywalskiego oraz Senatora RP Krzysztofa Słonia, umowę na dofinansowanie zadania pn. „Usuwanie i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest” z terenu gminy Opatowiec w 2023 r. Kwota udzielonego dofinansowania gminie Opatowiec – 128.844,00 zł., stanowi 100% kosztów kwalifikowanych zadania.
 Sto trzydzieści tysięcy dla gminy Opatowiec na usuwanie azbestu (eternitu)

Gmina Opatowiec jest jedyną gminą z powiatu kazimierskiego, która otrzymała dofinansowanie do wspomnianego zadania utylizacji azbestu.


  Sto trzydzieści tysięcy dla gminy Optowiec na usuwanie azbestu (eternitu) 2

 

 

„Usuwanie i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest” dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 128.844,00 zł.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności