Logo Miasta i Gminy Opatowiec

Wycieczka do Rzeczycy

W dniach 5 – 6 czerwca 2025 r. grupa 21 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w  Opatowcu wraz z opiekunami wzięła udział w wycieczce do Rzeczycy. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do udziału w Rambicie Ekologicznym 2025 organizowanym przez Gminę Rzeczyca, Ochotniczą Straż Pożarną w Luboczy, Szkołę Podstawową im. Narcyzy Żmichockiej w Rzeczycy i Nadleśnictwo Spała.

Po przybyciu na miejsce grupę przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Narcyzy Żmichowskiej – Pani Agata Ewa Ostalska. Następnie dziesięcioro uczniów wraz z opiekunem – Panem Dyrektorem Tomaszem Paluchem - wyruszyło na trasę rajdu pieszego przebiegającą przez tamtejsze lasy. Podczas wędrówki brali oni udział w różnych konkurencjach sportowych. Były to m.in. rzut szyszką do celu, szukanie piłeczek w ściółce leśnej, czy skoki z piłką tenisową. Pozostali uczniowie z opiekunami oraz Panią Dyrektor Agatą Ewą Ostalską zwiedzali gminę Rzeczyca. Młodzież miała okazję zobaczyć: Kościół św. Idziego w Inowłodzu, który jest jednym z najstarszych murowanych kościołów w Polsce, Zamek w Inowłodzu z XIV wieku ufundowany przez Kazimierza Wielkiego oraz budynek Urzędu Gminy w Rzeczycy, po którym oprowadził nas sam Wójt Gminy Rzeczyca – Pan Marek Kaźmierczyk. Po powrocie wszystkich grup na teren kompleksu rekreacyjno–sportowego w Rzeczycy, na uczestników spotkania czekał poczęstunek – kiełbaski z grilla. Do wieczora cała zgromadzona młodzież bawiła się wspólnie - były zjazdy na oponach, konkurencja „piła moja-twoja” polegająca na przecięciu kawałka drzewa przy użyciu tradycyjnej piły ręcznej oraz dyskoteka.

Kolejnego dnia odbyły się pozostałe konkurencje Rambitu. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o tematyce ekologicznej oraz w konkursie plastycznym, w którym zadaniem było wykonanie plakatu pod hasłem „Młodzież strażnikami lasów”. Dziewczynki wystąpiły również w dodatkowej konkurencji, w której zaprezentowały samodzielnie przygotowany taniec. Na zakończenie Rambitu wszyscy uczniowie biorący udział w rozgrywkach otrzymali z rąk Zastępcy Wójta Gminy Rzeczyca - Pani Iwony Łuszcz-Krawczyk pamiątkowe medale.

Podczas wycieczki wszyscy bawili się wspaniale, zawarli nowe znajomości i z niecierpliwością czekają na rewizytę uczniów z Rzeczycy.

 

Katarzyna Sojka

Galeria zdjęć

Wycieczka do Rzeczycy 28 Wycieczka do Rzeczycy 27 Wycieczka do Rzeczycy 26 Wycieczka do Rzeczycy 25 Wycieczka do Rzeczycy 24 Wycieczka do Rzeczycy 23 Wycieczka do Rzeczycy 22 Wycieczka do Rzeczycy 21 Wycieczka do Rzeczycy 20 Wycieczka do Rzeczycy 19 Wycieczka do Rzeczycy 18 Wycieczka do Rzeczycy 17 Wycieczka do Rzeczycy 16 Wycieczka do Rzeczycy 15 Wycieczka do Rzeczycy 14 Wycieczka do Rzeczycy 13 Wycieczka do Rzeczycy 12 Wycieczka do Rzeczycy 11 Wycieczka do Rzeczycy 10 Wycieczka do Rzeczycy 9 Wycieczka do Rzeczycy 8 Wycieczka do Rzeczycy 7 Wycieczka do Rzeczycy 6 Wycieczka do Rzeczycy 5 Wycieczka do Rzeczycy 4 Wycieczka do Rzeczycy 3 Wycieczka do Rzeczycy 2 Wycieczka do Rzeczycy 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności