Dofinansowanie na odbiór azbestu
Gmina Opatowiec pozyskała dofinansowanie na usuwanie i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest
W dniu 05.05.2026 roku Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Anny Klimaszewskiej-Luty podpisał umowę dotacji zawartą pomiędzy Gminą Opatowiec a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na prace związane z przedsięwzięciem w zakresie zbierania, transportu oraz unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Opatowiec, realizowane w gospodarstwach rolnych. Nazwa zadania: „Usuwanie i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest”.
Zadanie dofinansowano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji w kwocie 99.400,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt dziewięć tysięcy czterysta złotych zero groszy).

.png)

