Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 24 czerwca 2024
Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
pochmurno
25°C

„Gmina Opatowiec” – bezpłatna aplikacja do komunikacji urzędu z mieszkańcami

Gmina Opatowiec wdrożyła aplikację internetową. W 2023 roku udało się pozyskać na ten cel 50 tys. zł w ramach konkursu grantowego „Giełda Miejskich Technologii”.

Aplikacja „Gmina Opatowiec” jest dostępna do pobrania na telefony z systemem Android. Bezpłatnie można ją pobrać z następującej strony internetowej: https://opatowiec.skycms.com.pl/31/aplikacja-mobilna.html   Aplikacja będzie również dostępna na telefony iPhone.

Głównym jej celem jest poprawa komunikacji Urzędu z mieszkańcami, a przez to sprawniejsze zarządzanie i funkcjonowanie naszej gminy. Dzięki aplikacji będzie można zgłaszać zdarzenia i sytuacje, które wymagają uwagi pracowników urzędu. 

Aplikacja to kolejna po nowej, dostosowanej do urządzeń mobilnych odsłonie strony internetowej inicjatywa, która ułatwi zdobywanie informacji osobom ze specjalnymi potrzebami, w tym użytkownikom z niepełnosprawnościami i seniorom.

W aplikacji można też sprawdzić na przykład daty wywozu odpadów (po wybraniu swojej lokalizacji w polu „Lista obszarów”) czy wydarzeń z życia gminy. Za uprzednią zgodą jest możliwe również otrzymywanie alertów o zagrożeniach poprzez komunikaty wysyłane z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO).

W aplikacji można dowiedzieć się o tym, co dzieje się w naszej gminie, sprawdzić daty planowanych imprez i wydarzeń.

„Gmina Opatowiec” zawiera mapę interaktywną, na której można odnaleźć kluczowe lokalizacje: zarówno te użytkowe, jak i te historyczne oraz turystyczne. Dodatkową funkcją jest uruchomienie nawigacji prowadzącej do wybranego obiektu.

W zakładce „ustawienia” użytkownicy aplikacji mogą wybrać, jakie powiadomienia chcą otrzymywać.

Planowane jest rozszerzenie funkcji aplikacji. Będzie ona rozwijana zgodnie z potrzebami mieszkańców gminy.

 Aplikacja do komunikacji urzędu z mieszkańcami

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.