Spotkania autorskie z Kamilem Sobikiem w bibliotece w Opatowcu
Spotkania autorskie z Kamilem Sobikiem w bibliotece w Opatowcu
27 maja w Bibliotece w Opatowcu odbyły się dwa spotkania autorskie z Kamilem Sobikiem. Autor spotkał się zarówno z młodzieżą, jak i dorosłymi czytelnikami, zabierając uczestników w świat literatury, historii oraz pasji. Spotkania zostały zrealizowane w ramach obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek.
Literatura i gry video – to temat spotkania dla młodzieży
Pierwsze spotkanie skierowane było do młodszych odbiorców i poświęcone zostało niezwykle bliskiemu im tematowi – grom video oraz książkom inspirowanym światem gier. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Już od pierwszych minut młodzież bardzo aktywnie włączała się do rozmowy, a poruszane zagadnienia wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników.
Podczas spotkania rozmawiano o tym, jak wiele wspólnego mają gry komputerowe i książki. Dyskusja dotyczyła zarówno gier inspirowanych literaturą, jak i powieści powstałych na bazie popularnych gier. Uczestnicy zastanawiali się nad rolą fabuły, bohaterów oraz wpływem czytelnika i gracza na przebieg historii.
Pan Kamil podzielił się również własnymi doświadczeniami – opowiadał o swojej pasji do gier komputerowych, ale także o tym, że w dzieciństwie nie przepadał za książkami i jak z czasem odkrył w sobie miłość do literatury. Spotkanie zakończyło się motywującą rozmową o spełnianiu marzeń, rozwijaniu pasji i wytrwałości w dążeniu do celu.
Historia Polski i seria „Gary i Litin” – spotkanie dla dorosłych
Drugie spotkanie skierowane było do dorosłych czytelników i poświęcone historii Polski oraz wydarzeniom związanym z rozbiorami i walką Polaków z zaborcami. Wzięli w nim udział klubowicze Dyskusyjnych Klubów Książki z Opatowca oraz członkowie Klubu Seniora w Kocinie.
Uczestnicy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem włączyli się do rozmowy o tematach poruszanych w książkach z serii „Gary i Litin”.
Szczególnie bliska słuchaczom okazała się historia kradzieży karabinu Maroszek z Muzeum Powstania Warszawskiego. Temat wzbudził wiele emocji, ponieważ uczestnicy spotkania niedawno odwiedzili muzeum i mogli niemal „wędrować” wraz z bohaterami książki po jego wnętrzach, jeszcze mocniej przeżywając opisywane wydarzenia.
Spotkania przebiegły w niezwykle miłej atmosferze i stały się doskonałą okazją do rozmowy o literaturze, historii oraz sile pasji, która inspiruje do działania niezależnie od wieku.
Beata Adamczyk

