„Tu bije serce naszej małej ojczyzny”
11 czerwca 2026 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Opatowcu odbyła się uroczysta akademia pod hasłem ,,Tu bije serce naszej małej ojczyzny” przygotowana z okazji siódmej rocznicy odzyskania praw miejskich przez Opatowiec. Na początku uroczystości pan dyrektor Tomasz Paluch powitał obecnego Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka, który skierował ciepłe słowa do wszystkich obecnych.
Stworzone przedstawienie miało wyjątkowy charakter. Było symbolicznym spotkaniem szkoły krakowskiej i opatowieckiej, ukazującym historię, tradycję oraz współczesne oblicze naszej małej ojczyzny. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny wzbogacony o występy taneczne oraz utwory muzyczne. Szczególnym momentem uroczystości było wykonanie piosenki o Opatowcu, napisanej specjalnie na tę okazję. Jej słowa podkreślały dumę mieszkańców z odzyskania praw miejskich oraz przywiązanie do rodzinnej miejscowości. Akademia stała się piękną lekcją patriotyzmu lokalnego i przypomnieniem, że serce naszej małej ojczyzny bije właśnie tutaj – w Opatowcu.

